Transport w Londynie

Wypożyczanie samochodów w Londynie

Wypożyczanie samochodów jest popularne wśród osób, które nie mają dostępu do swojego auta, na przykład podczas podróży. Najprostszym sposobem wynajmu samochodu, jest udanie się do jednego z centrów wynajmu (Rental Car Centers) zazwyczaj usytuowanych w pobliżu londyńskich lotnisk.

Wynajmowanie samochodu w Londynie staje się bardzo popularne, szczególnie jako usługo dodatkowa do zakupywanego biletu lotniczego. A co za tym idzie ceny są na prawdę atrakcyjne. Największe firmy w Londnie posiadają kilka, a nawet kilkanaście punktów, a co za tym idzie istnieje możliwość wynajmu samochodu np. na Heathrow a zwrócenia go w centrum Londynu.


Gdy wynajmujesz samochód upewnij się, że sprawdziłeś poniższe punkty:

  1. Opłata lotniskowa - wjazdy autem na lotnisko są płatne, upewnij się że opłata lotniskowa jest zawarta w cenie wynajmu.
  2. Podczas wynajmu wymagane jest prawo jazdy oraz sprawdzany jest wiek wynajmującego.
  3. Firmy wynajmują samochody na 24h, zapytaj jakie są kary za niedotrzymanie terminu oraz krótkie spóźnienie.
  4. Upewnij się, że auto posiada ubezpieczenie. Zalecane jest także, wykupienie ubezpieczenia dla kierowcy, pasażerów oraz dla auta na wypadek kolizji.

Wynajmowanie samochodu w Londynie jest sprawą bardzo prostą. Podobnie jak w przypadku biletów lotniczych możemy zamówić samochód przez Internet, a im szybciej złożymy rezerwacje, tym niższa będzie cena. Do wynajmu samochodu potrzebne jest aktualne prawo jazdy. Jeśli masz 21-25 lat, firma wynajmująca może chcieć również numer karty, aby pokryć straty w przypadku kolizji itp. Podczas załatwiania spraw wynajmu należy szczegółowo wypytać o dodatkowe opłaty, podatki itp.

London Car Rent F.A.Q

Pyt. Gdzie mogę wynająć samochód?
Odp. Auta można wynająć na każdym z lotnisk: Heathrow, Luton, Stansted, Gatwick oraz w wielu punktach w samym Londynie.

Pyt. Jakie firmy zajmują się wynajmem samochodów?
Odp. Na przykład na lotnisku Heathrow: Hertz, Avis, Europcar, Alamo, International.

Pyt. Ile kosztuje wynajęcie auta?
Odp. Możesz wynająć samochód już od £17 dziennie.

Pyt. Wybieram się z trójką przyjaciół do Londynu, czym najlepiej dojechać do lotniska i poruszać się w centrum?
Odp. Z lotniska najszybciej podróżuje się specjalnym pociągami National Express, a w samym Londynie metrem. Natomiast wygodnym środkiem komunikacji jest samochód, należy jednak pamiętać przed jego wynajęciem, że w centrum Londynu pobiera się opłaty za samo przebywanie tam auta, a nie tylko parkingi jak to ma miejsce w Polsce.

Informacje z: wikipedia.org i tfl.gov.uk